O nas


Firma GOOD MASK powstała 27 kwietnia 2020 roku w odpowiedzi na obawy jej założyciela, Martina Ladyra, dotyczące braku masek i środków ochrony indywidualnej w Europie podczas pierwszej fali pandemii COVID-19.

Uzależnienie od importu (o bardzo wątpliwej jakości) oraz seria skandali związanych z wadliwymi materiałami otrzymywanymi przez personel medyczny w całej Europie, zachęciły Martina do znalezienia alternatywnych materiałów krajowych, które mogłyby obniżyć koszty produkcji wysokiej jakości masek FFP2 i uczynić je dostępnymi dla wszystkich obywateli.

"Wróciłem do Pragi 9 marca ze Stanów Zjednoczonych, w zasadzie z (jeszcze) normalnego świata wprost do centrum pandemii. Byłem w głębokim szoku, ponieważ nie mogłem kupić żadnego sprzętu ochronnego. Moją pierwszą maskę KN95, dostałem po 2 tygodniach oczekiwania i dodatkowo po wygórowanej cenie 11 euro. Zaczęłam więc szukać sposobów na obniżenie ceny do poziomu akceptowalnego dla wszystkich rodzin i tak narodziła się firma GOOD MASK."
Martin Ladyr

Martin współpracował z Uniwersytetem Technicznym w Libercu w celu opracowania 

i przetestowania materiału filtracyjnego typu Meltblown, który oferuje wysoką wydajność filtracji, podobną do nanowłókien, ale pozwala na znacznie szybszą produkcję, wysoką jakość i niższe koszty, co skutkuje tym, że GOOD MASK oferuje wysokiej jakości produkty w przystępnej dla każdego cenie.

Firma GOOD MASK zatrudnia obecnie 120 pracowników produkcji oraz 30 pracowników i partnerów w innych działach, osiągając zdolności produkcyjne na poziomie 250 000 masek COVID-19 oraz 250 000 masek chirurgicznych dziennie.