PRAWIDŁOWA INSTRUKCJA INSTALACJI

Respiratory mogą wychwytywać w powietrzu wirusy, bakterie, ale także cząstki stałe, ale muszą być używane i używane prawidłowo. Sposób postępowania zostanie wyjaśniony w naszej krótkiej instrukcji.

JAK PRAWIDŁOWO STOSOWAĆ OCHRONNIK
Przed założeniem respiratora zdezynfekuj ręce.
Załóż respirator, aby klips na nos znajdował się w górnej środkowej części.
Przed montażem zalecamy ukształtowanie klipsa na nos, delikatnie zginając go w odwrócony kształt litery U. W razie potrzeby ułóż klips na nos bezpośrednio na twarzy.
Nałożyć respirator, aby zakrył nos, usta i podbródek.
Prawidłowo dopasowany respirator znajduje się blisko twarzy, dlatego zawsze nakładaj go na ogoloną twarz.
Po założeniu respiratora nie dotykaj przedniej części respiratora rękami.
JAK PRAWIDŁOWO USUNĄĆ OCHRONNIK
Zawsze zdejmuj respirator za tylne pasy. Nie dotykaj przodu rękami.
Jeśli używasz respiratora z wymiennym filtrem, pamiętaj o jego regularnej wymianie.
ŻYWOTNOŚĆ REPIRATORA
Żywotność respiratora zależy między innymi od środowiska, w którym działamy, i jest określana przez producenta. Respiratory FFP2 dobrej maski mają ośmiogodzinną żywotność, czyli czas, w którym respirator powinien skutecznie chronić użytkownika przed możliwą infekcją COVID-19.

MOŻLIWE RYZYKO PRZY PRZENIESIENIU MASKU ODDECHOWEGO
Respirator nie przylega dobrze do twarzy
Jeśli respirator nie przylega dobrze do twarzy, nie zapewnia skutecznej ochrony użytkownika. Dlatego po zamontowaniu respiratora bez zaworu można sprawdzić szczelność, zakrywając powierzchnię respiratora obiema rękami i gwałtownie wydychając powietrze. Jeśli powietrze przepływa wokół nosa, zacisk nosa musi być lepiej ukształtowany. Jeśli powietrze przepływa wokół linii uszczelnienia, konieczne jest poprawienie jego rozmieszczenia.

Dotknięcie respiratora podczas użytkowania
Przed respiratorem znajduje się filtr wychwytujący z powietrza szkodliwe substancje, takie jak wirusy, bakterie lub cząstki stałe. Jeśli jednak dotkniemy dłonią respiratora rękami, może dojść do przeniesienia materiału biologicznego na nas samych. do innych przedmiotów, z którymi mieliśmy kontakt.

Fałszywe poczucie całkowitej ochrony
Żaden respirator nie jest w stanie zapewnić nam 100% ochrony. Dlatego zalecamy, aby nie przebywać niepotrzebnie w miejscach o podwyższonym stężeniu u ludzi i przestrzegać wszystkich przepisów mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia nowym typem koronawirusa.

Respirator z zaworem wydechowym
Respiratory z zaworem wydechowym chronią użytkownika, ale stanowią znaczące zagrożenie dla środowiska. Jeśli użytkownik jest już zarażony, może zarazić innych wokół siebie. Dlatego o wiele bardziej odpowiednie jest noszenie respiratora bez zaworu wydechowego, ponieważ nie ma ryzyka zarażenia innych.
Jeśli używasz respiratora z zaworem wydechowym, eksperci zalecają nałożenie na niego zasłony, która posłuży jako filtr zaworu wydechowego. Jednak to rozwiązanie może powodować pewien dyskomfort dla użytkownika, szczególnie w lecie lub w cieplejszym otoczeniu.

INNE WYPOSAŻENIE OCHRONNE
Maska ochronna lub respirator chroni drogi oddechowe przed możliwą infekcją. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko przeniesienia COVID-19 przez dłonie lub oczy, zalecamy również stosowanie rękawic i okularów ochronnych lub tarczy ochronnej. W ramach profilaktyki nie zapomnij zachować określonej odległości od innych osób co najmniej 2 metry. Ponadto pracownicy służby zdrowia powinni stosować płaszcze ochronne, kombinezony, czapki itp.