DLACZEGO KUPIĆ RESPIRATOR?

Trwająca pandemia COVID-19 gwałtownie zwiększyła zapotrzebowanie na zasłony i respiratory. Którą z tych pomocy warto kupić? Czy lepiej jest chronić drogi oddechowe za pomocą respiratora, czy wystarczy sama zasłona?

MASKA OCHRONNA
Zasłony zapobiegają przenikaniu mikroorganizmów z ciała zarażonej osoby, a tym samym chronią środowisko przed samym użytkownikiem. Tak więc motto brzmi: „Moja zasłona cię chroni, twoja zasłona mnie chroni”.

Ważne jest jednak, aby wiedzieć, że welon nie ochroni zdrowej osoby przed chorobą zakaźną. Tak więc, chociaż zasłony są często tańszą i tańszą opcją ochrony dróg oddechowych, jest to tylko ochrona jednostronna i z punktu widzenia bezpieczeństwa znacznie bezpieczniej jest kupić respirator.

Tak więc, chociaż zdolność filtrowania zasłony nie jest tak skuteczna jak respiratora, nadal jest w stanie chronić użytkownika przed kroplami infekcji, aerozolami, cząstkami pyłu i smogu lub pyłkiem.

RESPIRATOR
respirator bez zaworu wydechowego
Respiratory skutecznie chronią układ oddechowy użytkownika przed wnikaniem cząstek pyłu i mikroorganizmów, takich jak bakterie, wirusy lub zarodniki grzybów. Ich ochrona jest zatem znacznie bardziej skuteczna niż w przypadku zasłon, ponieważ są one w stanie chronić przed zakażeniem COVID-19. Respiratory służą nie tylko jako ochrona podczas chorób zakaźnych, ale również chronią nas podczas normalnej pracy, na przykład na placu budowy.

SKUTECZNY RESPIRATOR PRZECIWKO COVID-19
Opłaca się chronić swoje zdrowie za pomocą respiratora. Wybierając go, powinniśmy zwrócić uwagę na następujące parametry:

Maski ochronne przeciwko nowemu typowi koronawirusa są wybierane tylko z klasy respiratorów FFP2 i FFP3.
Maska respiratora musi być tak dobrana, aby niezawodnie zakryła usta i nos.
Respirator musi ściśle przylegać do twarzy (dlatego mężczyźni powinni nosić go na ogolonej twarzy).
Opakowanie respiratora i sam produkt nie powinny wykazywać oznak użytkowania lub uszkodzenia, respirator nie może być w żaden sposób uszkodzony.
Respirator bez wymiennego filtra jest przeznaczony do jednorazowego użytku.
Jeśli respirator zamoknie w wyniku użytkowania, traci swoje właściwości ochronne i dobrym pomysłem jest zastąpienie go nowym.
Możesz użyć respiratora bez zaworu wydechowego lub z zaworem do ochrony dróg oddechowych. Jednak respiratory bez zaworu wydechowego są bardziej odpowiednią ochroną, ponieważ sam zawór nie ma filtra ochronnego, a jeśli użytkownik respiratora z filtrem jest już zainfekowany, choroba COVID-19 jest przenoszona przez zawór do powietrza.
ZAPOBIEGANIE KOWID-19
shutterstock_1723042384
Pamiętaj, że nawet respirator COVID-19 nie ochroni użytkownika w 100%, dlatego zalecamy przestrzeganie następujących środków ostrożności:

Unikaj zatłoczonych miejsc i zachowaj bezpieczną odległość około 2 metrów od pozostałych.
Regularnie myj ręce i przestrzegaj podstawowych zasad higieny.
Oprócz respiratora należy używać innego sprzętu ochronnego, takiego jak rękawiczki, okulary ochronne lub tarcza ochronna.
Nie dotykaj twarzy niemytymi rękami.
Regularnie myj i dezynfekuj przedmioty codziennego użytku, takie jak telefon komórkowy lub klamka.
Wzmocnij swoją odporność.
Unikaj niepotrzebnego stresu, który ma ogólny negatywny wpływ na nasze zdrowie i obronę.